Yango - Mangan 90 kapsułek
search
  • Yango - Mangan 90 kapsułek

Yango - Mangan 90 kapsułek

29,49 zł
Brutto

Mangan kapsułki magan yango

Ilość

WAŻNE: Środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne, co do zasady, nie podlegają zwrotowi. Wyjątek stanowią jedynie te, które są obarczone wadą jakościową lub zostały niewłaściwie wydane .

Yango - Mangan 90 kapsułek

Właściwości źródła niezbędnego minerału

Prawidłowy metabolizm energetyczny

Utrzymanie zdrowych kości

Prawidłowe tworzenie tkanki łącznej

Tick24pxH.png Ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym

Co to jest mangan?

Mangan to minerał śladowy, który jest niezbędny aby organizm prawidłowo funkcjonowała. Jest on niezbędny m.in. do normalnego metabolizmu energii, zdrowia kości i ochrony przed stresem oksydacyjnym.

Pomimo, że ludzkie ciało przechowuje do około 20mg manganu w nerkach, wątrobie, trzustce i kościach, niezwykle ważne jest także regularne pozyskiwanie go z diety. Mangan występuje naturalnie w nasionach i pełnych ziarnach, a także w mniejszych ilościach w roślinach strączkowych, orzechach i warzywach zielonych.

Mangan na utrzymanie zdrowych kości

Mangan jest niezbędny dla utrzymania zdrowia kości. Badania wskazują, że w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi, takimi jak wapń, cynk i miedź, mangan wspomaga gęstość mineralną kości. Jest to szczególnie ważne u osób starszych.

Właściwości przeciwutleniające manganu

Mangan jest elementem enzymu antyoksydacyjnego, dysmutazy ponadtlenkowej, który jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych przeciwutleniaczy w ludzkim ciele.

Przeciwutleniacze pomagają chronić przed wolnymi rodnikami, które są atomami lub cząsteczkami które posiadają co najmniej jeden niesparowany elektron, które powstają jako uboczny reakcji naturalnie zachodzących w ludzkim organizmie. Dysmutaza ponadtlenkowa pomaga zwalczać negatywne skutki wolnych rodników poprzez przekształcanie ponadtlenku w mniejsze cząsteczki, które nie uszkadzają komórek.

Badania naukowe sugerują, że przyjmowanie składników odżywczych o działaniu przeciwutleniającym pomaga uchronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Ponieważ mangan odgrywa rolę w aktywności dysmutazy ponadtlenkowej, spożywanie tego minerału może nam w tym pomóc.

Właściwości manganu

Utrzymanie odpowiedniego poziomu manganu w organizmie jest niezwykle ważne. Jeśli z jakiegoś powodu nie dostarczamy wystarczającej ilości w ramach diety, suplementacja tym niezbędnym minerałem może pomóc nam zaspokoić zapotrzebowanie na mangan.

MANGAN
7 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.