Okulary OWLEYE – model: ZMIERZCH II – 100% Ochrony

199,00 zł
Brutto

okulary blokujące niebieskie światło, nakładki uchylne, okulary owleye, do komputera, do telewizora,

Ilość

Okulary OwlEYE to filtr soczewkowy oprawiony w ramki okularów, jego zadaniem jest ochrona przed szkodliwym działaniem sztucznego światła – w szczególności LED. Soczewki zostały wykonane w taki sposób by blokowały i pochłaniały światło niebieskie i zielone.

 

Szerokość od przodu 13,5 cm, wysokość 3,5 cm, długość zausznika 14,5 cm

model ZMIERZCH II w stosunku do ZMIERZCH I posiada masywniejszy zausznik.

Technologia użyta do wyprodukowanie soczewek Blocker OwlEYE  modelu: ZMIERZCH II gwarantuje blokowanie światła niebieskiego na poziomie 100%.

OWLEYE - Okulary blokujące światło niebieskie

,

Soczewki Blocker OwlEYE wykonane są z lekkiego, szkła organicznego CR 39, pokrytego specjalnie utwardzaną powloką, chroniącą ją przed zadrapaniami.

Ramka okularów Blocker OwlEYE wykonana jest z materiału kompozytowego znanego jako GRILAMID TR-90.

GRILAMID TR 90 jest wysokiej jakości odmiana nylonu, dzięki temu wyborowi materiału – okulary Blocker OwlEYE są wygodnie, wytrzymałe na uderzenia, elastyczne, ultra lekkie – ważą tylko tylko 15 g.

,

OwlEYE  modelu: ZMIERZCH II

– koloru pomarańczowego pochłaniają:

100 % niebieskiego światła

 

Niezależne badanie spektrometrem 

 

Filtr Niebieskiego Światła i barak snu
Ten współczynnik czyni okulary blokujące niebieskie światło OwlEYE bardzo skuteczna ochroną oczu przed śmieciowym światłem, gwarantując wyrównanie zegara biologicznego człowieka, a co za tym idzie powrót do równowagi.
Oznacza to, że jeśli używasz filtrów niebieskiego świałła OwlEYE  modelu: Twilight podczas patrzenia na ekran, szczególnie po zmroku, pomogą one zmniejszyć ekspozycję naszych oczu na w/w fale świetlne.

A co za tym idzie, OwlEye wspiera naszą gospodarkę hormonalną, asekurując produkcję melatoniny, odpowiedzialnej za nasz prawidłowy cykl dobowy, a co za tym idzie – zdrowszy sen, czyli ogólną kondycję organizmu.

Okulary OwlEYE  modelu: Twilight , powinny być noszona w ciągu dnia podczas pracy przed komputerem, a tym bardziej po zmierzchu.

Jacek Tarczyło – Wielokrotny Mistrz Świata w Rock’N’Rollu Akrobatycznym

Jacek Tarczył - DUO ROCK - Mistrz Świta w Rock'N'Roll Akrobatycznym

 

 

 

 

Polecamy artykuł naszego Partnera Karola Wyszomirskiego – Specjalisty od BIOHACKINGU

Dlaczego potrzebujesz okularów blokujących światło niebieskie?

Jeśli rano ciężko Ci wstać z łóżka, w ciągu dnia narzekasz na brak energii i masz trudności ze zrzuceniem wagi, to przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, dlaczego potrzebujesz okularów blokujących światło niebieskie.

Era technologi i niebieskiego światła

Żyjemy obecnie w erze technologii i przetwarzania informacji. W czasach gdzie nowe idee, ruchy i koncepcje zmieniają świat niemal codziennie, niezależnie od tego, czy dotyczą fizyki kwantowej,  biologii molekularnej, czy zdrowego odżywiania.

Najbardziej charakterystyczną cechą współczesnego świata jest ogromny, niemal niewyobrażalny strumień informacji, które płyną do nas nieustannie z telefonów, komputerów czy telewizorów jako nawałnica danych, które trzeba przetworzyć.

Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak światło które emitują te urządzenia wpływa na nasze oczy zdrowie.

Zanim wynaleziono elektryczność

Zanim wynaleziono elektryczność, wszyscy ludzie funkcjonowaliśmy zgodnie z rytmem dobowym i jedyne światło, do jakiego mieliśmy dostęp, było to słońce i ogień. W miarę rozwoju technologi ogień zastąpiły świecę i lampy naftowe, a następnie różnego rodzaju lampy, diody czy LED-y.

Badania pokazują, że przecięty pracownik biurowy spędza 1700 godzin rocznie przed ekranem komputera. Dodatkowo dochodzi do tego korzystanie z telefonu oraz telewizora.

Światło które emitują te urządzenia, sprawia, że jesteśmy przebodźcowani, pojawiają się problemy z koncentracją, możemy czuć niepokój, rozdrażnienie, a nasze oczy zaczynają się psuć i w skrajnych przypadkach może to do zwyrodnienia plamki żółtej – nieuleczalnej choroba, która powoduje znaczącą utratę zdolności widzenia.

Jednak największym problemem nie jest światło, które emitują te lampy, ale pora, o której z nich korzystamy.

Zagrożenia płynące ze strony światła niebieskiego

  • zmęczenie,
  • bóle głowy,
  • migreny,
  • obniżona odporność na stres,
  • zaburzenia nastroju,
  • depresja,
  • problemy z koncentracją,
  • problemy hormonalne,
  • problemy ze snem,
  • nadmierna masa ciała

Co się dzieje w organizmie po zachodzie słońca

Gdy zachodzi słońce, w twoim organizmie wzrasta poziom melatoniny (hormonu snu, który jest jednym z najsilniejszych hormonów regenerujących) i dzieje się tak zgodnie z rytmem dobowym, który steruje m.i. aktywnością fal mózgowych, produkcją hormonów oraz wieloma różnymi funkcjami metabolicznymi organizmu.

W nocy, gdy śpimy, nasz mózg cały czas pracuje. Przetwarza informacje, które doszły do nas za dnia, utrwala wspomnienia, tworząc nowe połączenia między neuronami, pozbywa się toksyn oraz dochodzi do procesu neurogenezy – powstawania nowych komórek nerwowych.

Na rytm dobowy wpływają głównie czynniki zewnętrzne – światło i ciemność. Ewolucyjnie jesteśmy zaprogramowani, aby funkcjonować, gdy jest jasno i spać, gdy jest ciemno. Jednak gdy nasza codzienna aktywność zaczyna odbiegać od naturalnego rytmu dobowego, wszystkie układy naszego organizmu zaczynają się rozregulowywać.

W konsekwencji prowadzi to do wielu problemów zdrowotnych. Co gorsza, problemy nie pojawiają się od razu, tylko po pewnym czasie. Im dłużej zaburzamy naturalny rytm dobowy, tym bardziej narażamy się na niebezpieczne konsekwencje zdrowotne.

rytm okolodobowy i swiatlo niebieskie

Rytm okołodobowy

Badacze tacy Satchin Panda odkryli, że cała ludzka fizjologia, przemiana materii, a nawet procesy poznawcze podlegają rytmowi okołodobowym.

Nasz organizm jest zaprojektowany w taki sposób, aby codziennie realizować różne procesy w określonych cyklach. Czynności jakie wykonujemy w ciągu doby, co ciekawe, szczególnie te które wykonujemy wieczorem, mają wielki wpływ na nasz zegar okołodobowy. Albo będą go wspierać i zwiększać twoje możliwości, albo wręcz przeciwnie.

Co się dzieje w organizmie, gdy korzystasz z telefonu po zachodzie słońca

Każdego dnia nasz organizm walczy z licznymi czynnikami stresowymi, które powodują uszkodzenia na poziomie komórkowym. Nocą nie tylko następuje odpowiednia regeneracja organizmu – pracuje również mózg, który konsoliduje wspomnienia i wysyła instrukcje mające przygotować nas na kolejną turę aktywności. Zmiany, które zachodzą w nocy, mają fundamentalne znaczenie dla naszego samopoczucia następnego dnia.

Gdy korzystasz z telefonu, komputera czy telewizora po zachodzie słońca, te urządzenia wysyłają światło niebieskie HEV o długości fal 400-550 nm, które przechodzi przez rogówkę, soczewkę i dociera do tyłu oka, co według badaczy powoduje jego uszkodzenie.

“Nieustannie jesteśmy wystawieni na działanie niebieskiego światła, którego ani soczewka, ani rogówka nie są w stanie zatrzymać czy odbić” – zwraca uwagę prof. Ajith Karunarathne z Uniwersytetu w Toledo, autor publikacji, która ukazała się w piśmie „Scientific Reports”.

A jeszcze gorsze jest to, że jeśli światło niebieskie dociera do twoich oczu po zachodzie słońca, wstrzymuje całkowicie produkcję melatoniny. Jeśli kładziesz się spać o 23.00 i wtedy odkładasz telefon, melatonina zacznie dopiero produkować się po 3 godzinach, czyli o 01.00. Co oznacza, że pierwsze 3 godziny snu – 2 pierwsze cykle, to sen pusty i bezwartościowy, ponieważ nie wchodzisz w fazę snu głębokiego.

Gdy światło niebieskie wieczorem dochodzi do twoich oczu, mówi do twojego mózgu:

„EEEEJ!!! Człowieku!!! Pobudka!!! Mamy środek dnia!!! Jest godzina 12.00, wstawaj! Ruszaj dupę z łóżka! Nie ma spania!!!”

– TWÓJ MÓZG

OK2