NEURO-OMEGA3 COMPLEX ( Formuła dopełniająca do Neuro- Ach)

49,90 zł
Brutto

Neuro, Omega

Ilość
Oczekiwanie na dostawę


NEURO-OMEGA3™ COMPLEX to synergiczny preparat, który maksymalizuje potencjał obu składników. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 są konieczne dla prawidłowego działania całego organizmu. Poprawiają stan ośrodkowego układu nerwowego i normalizują gospodarkę neuroprzekaźnikową, wspomagając nastrój i usprawniając funkcje poznawcze. Wpływają też korzystnie na układ krążenia, redukując poziom cholesterolu, oraz na układ odpornościowy i kondycję siatkówki oka.

Podstawowe korzyści:

  • ochrona układu nerwowego
  • wspomaganie dobrego nastroju
  • poprawa kondycji zdrowotnej

Co to jest NEURO-OMEGA3™ COMPLEX?

DHA i EPA to kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Ich właściwa zawartość w diecie jest niezwykle istotna. Warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, gdyż związki te stanowią istotny komponent błony komórkowej neuronów. Udowodniono, że ich suplementacja wpływa korzystnie na gospodarkę neuroprzekaźnikową, co przekłada się na poprawę nastroju i funkcji poznawczych. Dobroczynne działanie DHA i EPA obejmuje też między innymi profilaktykę miażdżycy, poprawę stanu siatkówki oka i normalizację tempa metabolizmu. Dodatek witaminy E (tokoferolu) zapobiega utlenianiu DHA i EPA oraz chroni komórki przed działaniem wolnych rodników.

DHA / kwas dokozaheksaenowy

Kwas dokozaheksaenowy należy do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) o wielokierunkowym korzystnym wpływie na zdrowie. W organizmie może być syntezowany z kwasu alfa-linolenowego. Głównie jednak pochodzi ze źródeł pokarmowych: alg i ryb morskich oraz olei roślinnych (np. rzepakowego i lnianego). Jego odpowiednia zawartość w diecie jest niezwykle istotna, gdyż wpływa on na funkcjonowanie istotnych dla życia narządów, takich jak mózg, serce czy nerki.

EPA / kwas eikozapentaenowy

Kwas eikozapentaenowy to związek z grupy kwasów tłuszczowych omega-3, wykazujący korzystny wpływ na organizm. Jest między innymi prekursorem do produkcji hormonów tkankowych – eikozanoidów i resolwin – odpowiedzialnych za działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Wytwarzany jest z niego również istotny dla zdrowia kwas DHA. Źródłami EPA są przede wszystkim tłuste ryby oraz algi morskie, a także oleje roślinne, siemię lniane czy orzechy.

NE3