L-DOPA + EGCG ( Formuła dopełniająca do Neuro - Depa)

39,00 zł
Brutto

Neuro, Dopa

Ilość

L-DOPA + EGCG to synergiczny preparat, który maksymalizuje potencjał obu składników. L-DOPA jest prekursorem ważnego neuroprzekaźnika – dopaminy. Zwiększa poziom energii i motywacji oraz wspomaga procesy poznawcze. EGCG blokuje enzym przekształcający w żołądku L-DOPĘ, dzięki czemu dostaje się ona do mózgu, gdzie produkowana jest z niej dopamina. Połączenie to wyjątkowo efektywnie zwiększa poziom energii umysłowej.

Podstawowe korzyści:

  • zwiększenie energii i motywacji
  • wspomaganie dobrego nastroju
  • poprawa wydolności organizmu

Co to jest L-DOPA + EGCG?

Dopamina jest jednym z kluczowych neuroprzekaźników, którego właściwy poziom w ośrodkowym układzie nerwowym jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiada ona między innymi za poziom energii i motywacji do działania, a także za funkcje poznawcze, zwłaszcza pamięć roboczą, koncentrację czy zdolność do myślenia analitycznego. Cząsteczki tego neuromediatora nie mogą przedostawać się przez barierę krew-mózg, ale zdolność tę posiada jego prekursor – L-DOPA. W przewodzie pokarmowym większość L-DOPA jest przetwarzana przez enzym AAAD, co uniemożliwia jej dotarcie do mózgu. Dlatego też połączono ten prekursor z ekstraktem z zielonej herbaty (Camellia sinensis). Zawiera on bowiem EGCG, który blokuje aktywność AAAD i zwiększa tym samym biodostępność L-DOPY. Związek ten przynosi także wiele innych korzyści, m.in. reguluje poziom cholesterolu, a ponieważ jest silnym przeciwutleniaczem, chroni układ nerwowy i cały organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Mucuna_pruriens

L-DOPA / Mucuna pruriens

L-DOPA, czyli lewodopa, to aminokwas, z którego organizm wytwarza dopaminę, noradrenalinę oraz adrenalinę. Występuje głównie w nasionach Mucuna pruriens. Jego suplementacja przekłada się na większy poziom energii i motywacji oraz usprawnienie procesów poznawczych: koncentracji, pamięci roboczej i myślania analitycznego. Dodatkowo L-DOPA podnosi u mężczyzn poziom testosteronu. Dzięki temu jest ona bardzo silnym afrodyzjakiem, który skutecznie wzmacnia libido.

EGCG / Camellia Sinensis

EGCG / Camellia sinensis

EGCG to przeciwutleniacz występujący obficie w zielonej herbacie. Wspiera długowieczność, zapobiega powstawaniu nowotworów oraz reguluje poziom neuroprzekaźników w organizmie. Za kluczową właściwość EGCG uznaje się jego zdolność do deaktywacji enzymu AAAD, który przetwarza L-DOPA w układzie trawiennym i enzymu COMT, który odpowiada za degradację istotnych neuroprzekaźników, takich jak dopamina, adrenalina czy noradrenalina w ośrodkowym układzie nerwowym.

NE8