5-HTP + EGCG ( Formuła dopełniająca Neuro- Sero)

49,00 zł
Brutto

Neuro, 5-HTP

Ilość

5-HTP + EGCG to synergiczny preparat, który maksymalizuje potencjał obu składników. Zapewnia nie tylko wydajną regenerację podczas snu, ale również dobre samopoczucie po przebudzeniu. Pomaga też regulować apetyt i pozbywać się zbędnych kilogramów.

WSPARCIE DOBREGO NASTROJU

POPRAWA JAKOŚCI SNU

POMOC W KONTROLI APETYTU

Co to jest 5-HTP + EGCG?

Serotonina to jeden z kluczowych neuroprzekaźników, których właściwy poziom w ośrodkowym układzie nerwowym jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiada ona między innymi za dobry nastrój, wydajną regenerację podczas snu, a także reguluje apetyt. Niekiedy zbyt mała aktywność serotoniny może powodować pogorszenie samopoczucia, bezsenność i ciągły głód. Należy wówczas dostarczyć ją z zewnątrz. Jednak cząsteczki tego neurotransmitera nie są w stanie przekroczyć bariery krew-mózg. Zdolność tę posiada za to jego prekursor, 5-HTP. Może się to okazać niewystarczające, gdyż w układzie trawiennym znaczna jego część jest przetwarzana w serotoninę. Ekstrakt z zielonej herbaty, dzięki zawartości EGCG, hamuje działanie enzymu odpowiedzialnego za ten proces, rozwiązując tym samym problem zmniejszonej biodostępności 5-HTP. EGCG przynosi też wiele innych korzyści. Jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, chroni więc układ nerwowy i cały organizm przed wolnymi rodnikami. Ponadto reguluje poziom cholesterolu, przyspiesza metabolizm i reguluje aktywność układu odpornościowego.

5-HTP / Griffonia simplicifolia

5-HTP pełni rolę prekursora serotoniny, czyli jednego z kluczowych neuroprzekaźników, odpowiedzialnych m.in. za poczucie wewnętrznego komfortu. Stosuje się go jako suplement diety pomagający przy stanach obniżonego nastroju, problemach ze snem czy odchudzaniu. Pod względem chemicznym to naturalnie występujący aminokwas, który pozyskiwany jest z czarnej fasoli afrykańskiej (Griffonia simplicifolia).

EGCG / Camellia sinensis

EGCG odpowiada za większość prozdrowotnych działań zielonej herbaty. Pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację, neutralizuje wolne rodniki i stany zapalne, a także wpływa na tempo metabolizmu i wspiera kondycję układu krążenia. Bardzo ważna jest jego zdolność do dezaktywacji enzymu AAAD, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie w układzie trawiennym 5-HTP w serotoninę.

NE6